Prognoza

Prognoza

Upalnie w Grecji i Turcji, deszczowo i burzowo w Indonezji

W europejskich kurortach dominować będzie słoneczna aura. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których spadnie deszcz. W Grecji, na Cyprze i w Turcji temperatura przekroczy 32 st. C. Turyści na wyspach Indonezji i nad Zatoką Meksykańską mogą spodziewać się burz.

Verena może dać się we znaki. "W skali Polski to niebezpieczny, dynamiczny cyklon"

Niewielki niż Verena I powstał na wielkim froncie atmosferycznym, tzw. troposferycznym. Front rozciąga się tysiące kilometrów od północno-zachodniej Rosji przez Polskę, kraje alpejskie aż po Hiszpanię. Oddziela on gorące masy powietrza napływające nad wschodnią Europę od chłodnych i wilgotnych atlantyckich mas powietrza napływających nad zachodnią i środkową część kontynentu.

Jesienna aura w polskich kurortach

Turyści będą rozczarowani aurą jaka prognozowana jest na czwartek. Deszczowe chmury zawisną nad kurortami nad morzem, w górach i na Mazurach. Temperatura nie będzie za wysoka.

Trzy ośrodki niżowe zalegają nad Europą

Ośrodki niżowe znajdują się nad Francją, Morzem Północnym i Norwegią, będą one odpowiedzialne za deszczową pogodę w wielu rejonach Europy. Opadów nie powinno być jedynie na zachodnich krańcach naszego kontynentu.

Burze nie ustępują. Grzmi m.in. na Mazurach

- Burzowy front rozciąga się nad województwem małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim - poinformowała o godz. 21 synoptyk TVN Meteo. Za linią nawałnic rozciąga się, od Śląska Górnego przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury, drugi właściwy front chłodny.

Skwar w Turcji, Egipcie i Tunezji

W Europie w wielu miejscach turystów czeka upalny wtorek. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których na niebie pojawią się chmury burzowe. W Afryce wczasowiczów czeka gorący dzień. Na Wyspach Oceanu Indyjskiego będzie deszczowo i burzowo.

Zagrzmi tylko w górach. W innych kurortach pokropi

Synoptycy prognozują, że we wtorek najwięcej niezadowolonych z pogody urlopowiczów będzie na południu Polski, w kurortach górskich gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Z kolei na wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach będzie znacznie spokojniej. Grzmieć co prawda nie będzie, ale niewykluczone są przelotne lokalne opady deszczu.

W kolejnych dniach będzie coraz mniej burz

- Na rozgrzane obszary, do tej bardzo gorącej strefy, wkracza bardzo chłodny front atmosferyczny. W takiej sytuacji na froncie zawsze powstają burze, chmury burzowe. Takie zjawiska atmosferyczne są zawsze bardzo gwałtowne i niebezpieczne - ostrzega prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.