Zamkną szlak na Rysy. Górę będzie można zdobyć jedynie od strony Słowacji

Autor:
kw/dd
Źródło:
PAP
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego zamkną w czwartek szlak wiodący na najwyższą górę w Polsce - Rysy. Tego dnia będzie można na nią wejść jedynie od strony słowackiej. Przyczyną jest zaplanowana na czwartek wymiana łańcuchów, które umieszczone są dla ułatwienia wejścia.

Na czwartek planowana jest wymiana części łańcuchów ułatwiających wejście na najwyższy szczyt w Polsce, czyli Rysy (2499 metrów nad poziomem morza). Jak poinformowali pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, właśnie w związku z tym szlak czerwony na odcinku Czarny Staw pod Rysami - Rysy będzie w tym dniu zamknięty w obu kierunkach.

RysyShutterstock

Tylko od słowackiej strony

Remont sprawi, że turyści wybierający się w czwartek na Rysy, będą mogli wejść na szczyt tylko od strony słowackiej. Również powrót będzie możliwy jedynie w kierunku południowym.

Wejście na Rysy od słowackiej strony uważane jest za łatwiejsze niż od strony Morskiego Oka. Od parkingów zlokalizowanych przy Szczyrbskim Jeziorze lub przy Dolinie Mięguszowieckiej, na Rysy prowadzą dwa szlaki - czerwony lub niebieski. Nimi należy dojść do Popradzkiego Jeziora i dalej przejść fragmentem niebieskiego szlaku. Następnie trzeba udać się na szlak czerwony, prowadzący na Przełęcz Waga i dalej na Rysy. Wejście na szczyt zajmuje około pięciu godzin.

Autor:kw/dd

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości