Lubelszczyzna. Droga zniszczona przez ulewę ma być nieprzejezdna przez miesiąc

Autor:
kw,as/dd
Źródło:
TVN24, PAP
Deszcz zmył fragment drogi w Kuzawce
Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24
wideo 2/4
TVN24Deszcz zmył fragment drogi w Kuzawce

W wyniku ulew, które w nocy z czwartku na piątek przeszły nad Lubelszczyzną, zapadła się część drogi wojewódzkiej nr 816 w Kuzawce Kolonii. Woda zmyła odcinek o długości pięciu metrów. Jak przekazano w niedzielę, utrudnienia związane z naprawą trasy mogą potrwać miesiąc. W tym czasie kierowcy są proszeni o korzystanie z dróg objazdowych.

Przez miesiąc nieprzejezdna będzie droga wojewódzka nr 816 w Kuzawce (woj. lubelskie) między Sławatyczami a Hanną, gdzie w piątek po intensywnych opadach deszczu zapadła się jezdnia - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Objazd wyznaczono przez miejscowość Janówka.

"Nadzwyczajna sytuacja"

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Kuzawka (pow. włodawski) w wyniku intensywnych opadów deszczu. Jak podawały służby, woda spływająca z pól przez przepust drogowy w kierunku Bugu wymyła ten przepust i część drogi z gruntem na odcinku około pięciu metrów.

- Przerwana została droga wojewódzka nr 816 oraz zniszczeniu uległ przepust o średnicy 150 centymetrów - dodał rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Kamil Jakubowski.

Wyjaśnił, że pierwszym etapem naprawy zniszczeń będzie ich ocena przeprowadzona w poniedziałek przez odpowiednich specjalistów branży drogowej. - Ze względu na to, że jest to sytuacja nadzwyczajna, wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu niecałego miesiąca - poinformował rzecznik.

Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24

Utrudnienia dla mieszkańców

Łukasz Jaszczuk, zastępca wójta gminy Sławatycze, powiedział w rozmowie z TVN24, że mimo poważnego uszkodzenia drogi w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Według jednej z mieszkanek Sławatycz, czwartkowa burza była straszna, a oprócz ulew przyniosła opady gradu. - Nie było jak jechać samochodem, po prostu wycieraczki nie nadążały zbierać tego deszczu, tego gradu - mówiła.

Z powodu uszkodzenia jezdni, droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zamknięta do czasu naprawy nawierzchni. Pojazdy kierowane są na objazd przez miejscowość Janówka.

Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24
Deszcz zmył fragment drogi w KuzawceTVN24

Autor:kw,as/dd

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości