W tym miejscu w Polsce mogą pojawiać się przymrozki

Autor:
kw
Źródło:
PAP
Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda w Tatrach staje się już jesienna. Według prognoz zrobi się chłodniej, a miejscami na szczytach mogą pojawiać się już przymrozki i oblodzenia. Turyści powinni mieć się na baczności i pamiętać o odpowiednim przygotowaniu - apelują pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).

Podczas kolejnych dni pogoda w Tatrach będzie już jesienna. Od środy w górach zrobi się zdecydowanie chłodniej, a na szczytach spodziewane są przymrozki i oblodzenia - zapowiadają synoptycy.

Uwaga na oblodzenia

Zdaniem przewodnika i edukatora Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) Tomasza Zająca, najbliższy czas będzie sprzyjał miłośnikom górskich wędrówek, ponieważ pojawi się słońce, ale nie będzie już upałów.

- We wtorek zapowiada się pogoda idealna na górskie wędrówki. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że po deszczu szlaki mogą być mokre i śliskie. Od środy czeka nas pogoda raczej jesienna. Temperatura mocno spadnie, więc trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu, a w wyposażeniu plecaka na wycieczkę trzeba uwzględnić czapkę, rękawiczki i termos z gorącą herbatą - powiedział przewodnik i edukator TPN.

Zając zwrócił uwagę na to, że wcześnie rano na szlakach w pobliżu cieków wodnych mogą pojawić się oblodzenia. Dni są też coraz krótsze, dlatego planując dłuższe wyprawy warto mieć w plecaku latarkę czołówkę. Na najbliższe dni nie są prognozowane burze, które w minionych tygodniach był niemal codziennością w górach.

Autor:kw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kamery.topr.pl

Pozostałe wiadomości