TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na weekend. Upał zelżeje, choć nadal będzie gorąco. Nie zabraknie burz

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatur w dniach 20-24.07
Prognoza temperatur w dniach 20-24.07ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na 5 dni

W piątek czeka nas apogeum upałów, bowiem termometry pokażą maksymalnie 36 stopni Celsjusza, w cieniu wartość ta będzie jeszcze wyższa. Pojawią się też burze. W weekend czeka nas ochłodzenie, ale miejscami też zagrzmi.

W piątek w zachodniej części kraju prognozuje się opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 kilometrów na godzinę. Wschodnim regionom Polski dopisze słoneczna aura, ale i tu możliwe są lokalne, izolowane burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 30 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 36 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Prognoza porywów wiatru w dniach 01-05.07
Prognoza porywów wiatru w dniach 01-05.07ventusky.com

Pogoda na weekend

Sobota na wschodzie kraju upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i burz. Podczas wyładowań spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr osiągnie do 60-80 km/h. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 22 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, będzie wiał z północnego zachodu.  

Niedziela zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Podlasiu do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zmiennych.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl
Prognoza temperatur w dniach 01-05.07
Prognoza temperatur w dniach 01-05.07ventusky.com

Pogoda na poniedziałek i wtorek

Poniedziałek przyniesie w dzielnicach centralnych przelotny deszcz i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Poza tym wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 24s t. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, zmienny.   

We wtorek będziemy mogli cieszyć się słoneczną aurą. Termometry pokażą maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby, zmienny wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Prognoza opadów w dniach 01-05.07
Prognoza opadów w dniach 01-05.07ventusky.com

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości