Pogoda na jutro - wtorek, 23.05. Aura pogorszy się na dużym obszarze kraju

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli wtorek 23.05. Kolejne godziny zapowiadają się przeważnie pogodnie, jednak na południowym zachodzie mogą wystąpić opady deszczu. We wtorek aura będzie nam znacznie mniej przychylna - w części kraju spodziewane są burze z porywistym wiatrem.

Pogoda na noc 22/23.05

W prawie całym kraju noc przyniesie pogodną aurę, jedynie na południowo-zachodnich krańcach Polski, od Kotliny Żytawskiej po Karkonosze, może popadać deszcz. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 13 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorek
Prognoza pogody na noc z poniedziałku na wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na jutro

We wtorek chmury pojawią się na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu, Kujawach, Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie i Ziemi Rzeszowskiej. W pozostałych regionach spodziewany jest przelotny deszcz, a miejscami również burze, niosące ze sobą opady od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru rozwijające prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie od 70 do 90 procent, z czego najwyższa spodziewana jest na zachodzie kraju. Wszędzie odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne we wschodniej i północnej Polsce, a negatywne w pozostałych regionach.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy minimalnie 9 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni. Barometry pokażą o północy 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

We wtorek w Warszawie spodziewane jest małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 22 st. C. Wiatr z południowego wschodu okaże się słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą 9 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. O północy ciśnienie osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Wtorek przyniesie mieszkańcom Gdańska, Gdyni i Sopotu pogodne niebo. Na termometrach zobaczymy do 22 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Barometry w południe wskażą 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu w nocy zapanuje pogodna aura. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Na barometrach zobaczymy o północy 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

We wtorek w Poznaniu prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego, może także popadać. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 23 st. C. Wiatr z południowego wschodu okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy minimalnie 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni. O północy barometry pokażą 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu wtorek zapowiada się pochmurno z przelotnym deszczem. Mogą wystąpić burze, niosące ze sobą 10-20 l/mkw. i porywy wiatru osiągające prędkość do 60-80 km/h. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 25 st. C. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 996 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc przyniesie pogodną aurę. Termometry wskażą 7 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków wschodnich. O północy ciśnienie osiągnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie wtorek upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu. Na termometrach zobaczymy do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Barometry wskażą w południe 981 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości