Pogoda na jutro - piątek 4.11. Zachmurzy się i może popadać

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro przyniesie nam nieco chmur. Będą miejsca, w których przydadzą się parasole, lokalnie można spodziewać się też silniejszych porywów wiatru. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

Polska dostaje się od zachodu pod wpływ niżowych wirów powietrza, rozciągających się od Północnego Atlantyku po Włochy i Morze Śródziemne. W utworzonej przez nie bruździe niskiego ciśnienia pogodę kształtują deszczowe fronty, które w piątek obejmą zachodnie i południowe krańce Polski. Napłynąć ma przed nimi dość ciepłe powietrze z południa.

Pogoda na noc 3/4.11

Nadchodząca noc zapowiada się pogodnie, ale na zachodzie kraju będzie pojawiać się coraz większe zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy minimum od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego wschodu będzie na ogół słaby i umiarkowany. Okresami może przybierać na sile i w porywach rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - piątek 4.11

Piątek przyniesie nam pochmurną aurę z przejaśnieniami, a na wschodzie z rozpogodzeniami. Po południu na krańcach zachodnich i południowych kraju może spaść deszcz o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Podlasiu, przez 13 st. C w centrum, do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-wschodni i wschodni wiatr, będzie umiarkowany i dość silny. Jego porywy mogą rozpędzać się do 50-60 km/h.

Pogoda na piątek 4.11
Pogoda na piątek 4.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 16.09

Wilgotność powietrza sięgnie około 60-80 procent. W większości kraju odczujemy chłód, jedynie na południowym wschodzie prognozowany jest komfort termiczny. Biomet będzie na ogół niekorzystny, tylko na północnym wschodzie - neutralny.

Warunki biometeorologiczne w piątek 4.11
Warunki biometeorologiczne w piątek 4.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy będzie pogodnie. Temperatura nie spadnie poniżej 4 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Okresami może przybierać na sile. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, które będzie wzrastać do dużego. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Powieje południowo-wschodni wiatr, który będzie umiarkowany i okresami dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 998 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile. O północy barometry wskażą 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka piątek z umiarkowanym zachmurzeniem, wzrastającym do dużego. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Nad ranem może zrobić się pochmurno. Termometry pokażą w najchłodniejszej chwili 7 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte dużą warstwą chmur, ale miejscami spodziewane są przejaśnienia. Pod wieczór może słabo popadać. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C. Umiarkowanie i okresami dość silnie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 996 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pogodną aurę. Nad ranem zrobi się pochmurno. Na termometrach zobaczymy minimum 9 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Okresami jego porywy będą przybierać na sile. Ciśnienie o północy wyniesie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W piątek mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z dużym zachmurzeniem, a po południu także ze słabym deszczem. Temperatura nie przekroczy 14 st. C. Powieje umiarkowany i okresami dość silny wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 990 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pogodnie, tylko nad ranem może się zachmurzyć. Temperatura nie spadnie poniżej 4 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie piątek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Po południu spodziewany jest słaby deszcz. Temperatura w najcieplejszych chwilach dnia wyniesie 16 st. C. Powieje południowo-wschodni, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. W południe barometry wskażą 981 hPa.

Warunki drogowe w piątek 4.11
Warunki drogowe w piątek 4.11tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości