Pogoda na jutro - piątek 31.03. Sporo chmur, przelotny deszcz, miejscami możliwe burze

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Piątek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami towarzyszyć im będą wyładowania atmosferyczne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

W ciągu nocy pogoda w Polsce kształtowana będzie przez układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego z systemem okludujących się frontów atmosferycznych. W piątek na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ niżu znad zachodnich Niemiec z kolejną strefą frontu okluzji. Do Polski znad Atlantyku napływać będą umiarkowanie ciepłe, wilgotne masy powietrza polarnego morskiego, w efekcie czego w weekend dominować będzie duże zachmurzenie z licznymi opadami deszczu.

Pogoda na noc 30/31.03

Noc przyniesie nam duże zachmurzenie, na wschodzie całkowite, a oprócz tego prognozowane są słabe i przejściowo umiarkowane opady deszczu do 2-10 litrów wody na metr kwadratowy. Początkowo na zachodzie możliwe są pojedyncze burze. Na termometrach zobaczymy minimum od 5-6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7-8 st. C w rejonie Pomorza Zachodniego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego zachodu.

Pogoda na jutro - piątek 31.03

Piątek będzie bardzo pochmurny, ale możliwe są rozpogodzenia. Przelotnie popada deszcz do 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. W drugiej części dnia na zachodzie kraju prognozowany jest wzrost zachmurzenia. Lokalnie - zwłaszcza na północy i w centrum - mogą wystąpić słabe burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 11-12 st. C na północnym wschodzie do 15-17 st. C na południu Polski. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

Pogoda na piątek 31.03
Pogoda na piątek 31.03tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 31.03

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. Odczujemy komfort termiczny, ale warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna i deszczowa. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Południowy, skręcający na południowo-zachodni, wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie zapowiada się bardzo pochmurno, możliwe są rozpogodzenia. W godzinach popołudniowych przelotnie popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 14 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 990 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie upływać pod znakiem chmur i opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Wiatr, wiejący z zachodu, będzie umiarkowany. O północy barometry wskażą 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka piątek z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz przelotnymi opadami deszczu. Istnieje ryzyko, że wystąpią słabe burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 999 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. Termometry pokażą minimum 7 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr. Będzie skręcał na południowy zachód. Ciśnienie o północy wyniesie 995 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie bardzo pochmurne, możliwe są przelotne opady deszczu. Może pojawić się też słaba burza. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 990 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie bardzo pochmurną aurę z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 6 st. C. Wiatr, nadciągający z zachodu i skręcający na południowy zachód, będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W piątek mieszkańcy Wrocławia mogą spodziewać się dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 15 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 988 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie duże zachmurzenie, rozpogodzenia i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr. Będzie skręcać na południowy zachód. O północy ciśnienie osiągnie 983 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie piątek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu pod koniec dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i w porywach dość silny wiatr. W południe barometry wskażą 978 hPa.

Warunki drogowe w piątek 31.03
Warunki drogowe w piątek 31.03tvnmeteo.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości