Pogoda na jutro - czwartek, 5.05. Przelotnie popada deszcz, pojawią się też burze

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda jutro, czyli w czwartek (5.05), upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Miejscami pojawią się też wyładowania atmosferyczne. Termometry pokażą maksymalnie 21 stopni Celsjusza.

W nocy wystąpi zachmurzenie od małego i bezchmurnego nieba w rejonie Warmii, Mazur i Podlasia do umiarkowanego na pozostałym obszarze kraju. Nad ranem chmur przybędzie na zachodzie oraz lokalnie na południu kraju - tam również możliwe są słabe, przelotne opady deszczu do dwóch litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna wyniesie od 2-3 stopni Celsjusza w Suwałkach i Białymstoku do 8-10 st. C w Zielonej Górze i Szczecinie. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek, 5.05

Czwartek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, wzrastające w ciągu dnia na południu i w centrum do całkowitego. Prognozuje się miejscami słaby, przelotny opad deszczu, a w godzinach popołudniowych na południu, południowym zachodzie i w centrum kraju - burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 20-30 l/mkw., a porywy wiatru osiągną do 70-80 km/h. Miejscami pojawi się grad. Termometry pokażą maksymalnie od 15-16 st. C w Suwałkach i Białymstoku do 20-21 st. C we Wrocławiu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający od zachodu na północno-zachodni.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek, 5.04

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 60-70 procent. Na południu kraju odczujemy ciepło, na północnym wschodzie chłód, a w pozostałych regionach kraju komfort termiczny. W przeważające części Polski warunki biometeorologiczne będą neutralne, tylko na wschodzie korzystne.

Warunki biometeorologiczne w czwartek
Warunki biometeorologiczne w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 7-9 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19-20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W południe barometry pokażą 1009 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Początkowo umiarkowane zachmurzenie wzrastające do całkowitego. Nad ranem słaby, przelotny opad deszczu. Termometry pokażą 7-8 st. C. Powieje słaby wiatr z południa. Ciśnienie o północy wyniesie 1020 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, przejściowo z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna osiągnie 15-16 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. W południe na barometrach zobaczymy 1019 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 7-8 st. C. Powieje słaby wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie o północy osiągnie 1007 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym opadem deszczu w godzinach popołudniowych. Ryzyko burzy. Termometry pokażą maksymalnie 20-21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zmienny. W południe na barometrach zobaczymy 1007 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Na termometrach zobaczymy 7-8 st. C. Powieje słaby wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław 

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami w drugiej części dnia. Podczas wyładowań opad będzie intensywny. Temperatura maksymalna wyniesie 20-21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zmienny. W południe barometry pokażą 1003 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Małe i umiarkowane zachmurzenie, bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 7-8 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy sięgnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami w drugiej części dnia. Podczas wyładowań opad będzie intensywny. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 19-20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zmienny. W południe na barometrach zobaczymy 992 hPa.

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości