Pogoda na jutro - czwartek 1.09. Miejscami może przelotnie popadać. Maksymalnie 22 stopnie

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Aurę wciąż będzie kształtował wyż Quintin. Do Polski nadal będzie napływać znacznie chłodniejsze powietrze - w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 22 stopnie Celsjusza. W części kraju może przelotnie popadać.

Nadchodzącej doby Polska będzie w dalszym ciągu pod wpływem stabilnego wyżu Quintin z centrum nad północną Skandynawią, w strumieniu chłodnej masy powietrza polarnego morskiego o chwiejnej równowadze, napływającej do Polski z północy Europy.

Pogoda na noc 31.08/01.09

W nocy na przeważającym obszarze kraju prognozowane są liczne rozpogodzenia. Więcej chmur pojawić się może jedynie na południu, a nad ranem także na północy kraju. W rejonie Pomorza Gdańskiego mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna w ciągu nocy wyniesie od 6-8 stopni Celsjusza na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach do 12-13 st. C na południu Polski. Nad ranem miejscami temperatura minimalna może być niższa z uwagi na liczne rozpogodzenia w chłodnej masie powietrza. Z północy powieje słaby wiatr.

Pogoda w nocy 31.08/01.09
Pogoda w nocy 31.08/01.09tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek 01.09

Czwartek przyniesie nam zmienne zachmurzenie z licznymi rozpogodzeniami. Przejściowo większej liczby chmur możemy spodziewać się jedynie na północy Polski. Niewykluczone są tam również przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 st. C na północy do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północy będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na czwartek, 01.09
Prognoza pogody na czwartek, 01.09tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek 01.09

Wilgotność powietrza w większości kraju wyniesie 40-60 procent, jedynie na Wybrzeżu wzrośnie do 70 procent. Poza Pomorzem Gdańskim, gdzie będzie chłodno, odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą korzystne, jedynie w północnej Polsce - neutralne.

Warunki biometeo w czwartek 01.09
Warunki biometeo w czwartek 01.09tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy niebo będzie bezchmurne lub pokryte małym zachmurzeniem. Temperatura nie spadnie poniżej 10-12 st. C. Północny wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Czwartek w Warszawie upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 20-21 st. C. Powieje północno-zachodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1007 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc przyniesie umiarkowane zachmurzenie, ale przejściowo może być duże. Wystąpią też przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, powieje z północnego zachodu. O północy barometry wskażą 1023 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu w czwartek czeka zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17-18 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1023 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem małego zachmurzenia. Termometry pokażą w najchłodniejszej chwili 10-11 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie 20-21 st. C. Umiarkowanie powieje z północnego wschodu. W południe barometry pokażą 1011 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie umiarkowane lub duże zachmurzenie. Nie powinno jednak padać. Na termometrach zobaczymy minimum 12-14 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1007 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W czwartek mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura nie przekroczy 20-21 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z północnego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1007 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, ale nie powinno padać. Temperatura nie spadnie poniżej 13-14 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Czwartkowe niebo w Krakowie będzie pokryte małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura w najcieplejszych chwilach dnia wyniesie 21-22 st. C. Powieje północno-wschodni, umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 993 hPa.

Warunki drogowe w czwartek 01.09
Warunki drogowe w czwartek 01.09tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości