Pogoda na dziś - sobota 04.02. Czeka nas zimny, przeważnie śnieżny dzień

Autor:
as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sobota 04.02 przyniesie ze sobą pochmurne niebo z okresowymi przejaśnieniami, a w części Polski również opady śniegu. Miejscami mogą występować zawieje śnieżne. Na termometrach zobaczymy od -3 do 3 stopni Celsjusza.

Sobota przyniesie w całym kraju pochmurną aurę z przejaśnieniami. Nie będzie padać jedynie na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, ale w pozostałych obszarach wystąpią opady śniegu do 1-5 centymetra, a na obszarach górskich nawet do 10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wiejący z północy będzie umiarkowany, jedynie okresami dość silny i w porywach rozwijający prędkość do 50-60 km/h - może on powodować zawieje śnieżne. W górach podmuchy osiągną do 90 km/h.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

W ciągu dnia wilgotność powietrza wyniesie w całym kraju od 70 do 90 procent, z czego najwyższa będzie na Podkarpaciu. We wszystkich regionach odczujemy zimno. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie neutralne, niekorzystne jedynie w pasie centralnej Polski.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W Warszawie w sobotę spodziewane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do -1 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków północnych okaże się umiarkowany, okresami dość silny. W południe barometry wskażą 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie w sobotę wystąpi duże zachmurzenie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z północy. Ciśnienie wyniesie w południe 1030 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. W ciągu dnia mogą wystąpić również przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 1 st. C. Z kierunków północnych powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Na barometrach zobaczymy w południe 1022 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu w sobotę zapanuje pochmurna aura z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Termometry wskażą do 2 st. C. Powieje północny wiatr, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie osiągnie w południe 1018 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcom Krakowa sobota przyniesie duże zachmurzenie i okresowe opady śniegu. Na termometrach zobaczymy do 0 st. C. Wiatr będzie północny, umiarkowany, okresami dość silny. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości