Pogoda na dziś - poniedziałek 12.12. Będą regiony, w których dosypie śniegu. Do 2 stopni Celsjusza

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Poniedziałek zapowiada się pochmurno w całym kraju. Będą miejsca, w których przybędzie śniegu - w niektórych regionach suma opadów sięgnie nawet 10 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od -4 do 2 stopni Celsjusza.

Poniedziałek upłynie pod znakiem pochmurnej aury, przejaśnienia możliwe są wyłącznie na zachodzie kraju. W północnych regionach prognozowane są opady śniegu do 5-10 centymetrów, podobnie obficie padać będzie w górach. Z kolei w pozostałej części kraju suma opadów wyniesie - do 1-5 cm. Temperatura maksymalna sięgnie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C nad morzem. Z zachodu i północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Jego porywy okresami mogą być dość silne i w porywach rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę, przyczyniając się do powstawania zawiei i zamieci śnieżnych, które ograniczą widzialność.

>>> Czytaj dalej: Tak śnieżna była u Was niedziela

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 12.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie około 80-90 procent. W całej Polsce będzie zimno, mieszkańcy niektórych regionów odczują także wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 12.12
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 12.12tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie zapowiada się bardzo pochmurno, okresami poprószy śnieg do 3 cm. Termometry pokażą maksymalnie -1 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Jego porywy mogą osiągać do 50 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 991 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka bardzo pochmurny poniedziałek z okresowymi opadami śniegu rzędu 3-8 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami może być silniejszy i rozpędzać się do 50 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte dużym zachmurzeniem. Okresami pojawią się słabe opady śniegu, maksymalnie do 2 cm. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu. Okresami porywy mogą być dość silne. W południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W poniedziałek mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się dużego zachmurzenia i okresowych opadów śniegu do 1-2 cm. Temperatura maksymalna sięgnie -2 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Okresami jego porywy mogą być dość silne. W południe na barometrach zobaczymy 994 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie poniedziałek upłynie pod znakiem bardzo pochmurnego nieba. Prognozowane są także okresowe opady śniegu do 3-5 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -3 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami jego porywy będą dość silne i rozpędzą się do 50 km/h. W południe barometry wskażą 980 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości