TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - piątek 14.01. Silny wiatr i przelotne opady

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 14.01

Pogoda na dziś zapowiada się pochmurno. Miejscami przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się także silniejszych porywów wiatru.

Pogoda na dziś przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami, postępującymi od północy w głąb kraju. Należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy, które przemieszczać się będą z północy na południe. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, który będzie dość silny, a w porywach osiągnie do 60-90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - piątek 14.01

W ciągu dnia wilgotność powietrza w Polsce wyniesie 80-90 procent. Odczujemy będziemy chłód, wiatr i wilgoć, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 14.01
Warunki biometeorologiczne w piątek 14.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Z zachodu będzie wiał dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Ciśnienie barometry wskażą 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Powieje północno-zachodni wiatr, który będzie silny do 60-90 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 7 st. C. Z zachodu powieje dość silny wiatr, którego porywy rozpędzą się do 60-70 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Pochmurno, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Wiatr z zachodu będzie dość silny, a w porywach może osiągać do 60-80 km/h. W południe barometry pokażą 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Pochmurno, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Wiatr będzie zachodni i dość silny wiatr, w porywach może rozpędzać się do 60-80 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 997 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Khitrov / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości