TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - niedziela 2.01. Deszczowo w wielu regionach kraju, do 11 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 02.01

Pogoda na dziś. Niedziela (2.01) upłynie na ogół pod znakiem pochmurnej aury. W wielu regionach Polski będzie padał deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 3 do 11 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie przeważającej części kraju pochmurną aurę. W pasie północnym prognozuje się opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. W centrum i na wschodzie także będzie padać, ale słabiej, bo maksymalnie do 5 l/mkw. W pasie południowym nie pojawi się się opad, za to możliwe są rozpogodzenia. Nad ranem na północnym wschodzie możliwe są opady marznące, które spowodują pojawienie się oblodzenia i gołoledzi.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10-11 st. C na zachodzie. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, jednak na północy i zachodzie może wiać dość silnie, bo do 50-60 kilometrów na godzinę. W górach w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę 2.01
Prognoza pogody na niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeo - niedziela 2.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 80 do 90 procent. Na północy i wschodzie kraju odczujemy chłód, na południowym zachodzie komfort termiczny. Miejscami będzie też wilgotno. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne na południowym zachodzie kraju, a w pozostałych regionach niekorzystne. 

Warunki biometeo w niedzielę 2.01
Warunki biometeo w niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Pochmurna aura ze słabymi opadami deszczu o sumie 1-3 l/mkw. w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna sięgnie 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowy, skręcający na południowo-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1010 hPa, ciśnienie mocno będzie spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

Pochmurna aura, wieczorem możliwe słabe są opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W południe ciśnienie sięgnie 1002 hPa, będzie spada.

Pogoda na dziś - Wrocław

Pochmurno z większymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu. W południe ciśnienie sięgnie 1000 hPa, będzie spadać.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie będzie duże, okresami umiarkowane bez opadów. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 9 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie wiał słabo. W południe barometry pokażą 984 hPa, ciśnienie będzie spadać.

Warunki drogowe w niedzielę 2.01
Warunki drogowe w niedzielę 2.01tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości