Pogoda na 16 dni: ofensywa arktycznego mrozu. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: ofensywa arktycznego mrozu 
Pogoda na 16 dni: ofensywa arktycznego mrozu tvnmeteo.pl
wideo 2/5
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: ofensywa arktycznego mrozu 

Od razu po weekendzie czeka nas pogodowa rewolucja. Zobacz, co widać w długoterminowej prognozie pogody na 16 dni przygotowanej przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nad Europą tworzy się właśnie zupełnie nowa sytuacja, która dla nas oznacza kilkudniowe, mocne ochłodzenie z mrozem nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Wtargnięcie arktycznego powietrza do centrum kontynentu wspólnie umożliwią niż znajdujący się nad Rosją i wyż położony na zachodzie Europy. Między tymi ośrodkami ciśnienia utworzy się strumień zimna, które z Arktyki dotrze m.in. do Polski (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Pogoda na Boże Narodzenie. Pogoda na sylwestra i Nowy Rok

Już od poniedziałku zaczniemy odczuwać ochłodzenie, a od wtorku przez kilka dni będzie mroźno, w dzień do -6 stopni Celsjusza, a nocami do około -12 st. Chłód zacznie powoli ustępować w Wigilię, chociaż jeszcze wtedy w wielu miejscach będzie zimowa pogoda. Wyraźnie cieplej, bo nawet 7 stopni powyżej zera, będzie w święta i tuż po nich. Z kolei tuż przed końcem roku znowu zrobi się chłodniej i wtedy lekko mroźna pogoda utrzyma się do pierwszych dni stycznia. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości