Tornado w Australii. Zniszczenia na lotnisku w Brisbane

Autor:
ps//rzw
Źródło:
Reuters, brisbanetimes.com.au, abc.net.au, tvnmeteo.pl

Tornado spowodowało w piątek zniszczenia na lotnisku w Brisbane w stanie Queensland. Odwołano lub opóźniono niektóre loty. Ostatnie dni we wschodniej części Australii upłynęły pod znakiem gwałtownych burz.

Gwałtowne zjawiska nawiedzały w ciągu ostatnich dni stany stany Queensland i Nowa Południowa Walia w Australii. W piątek w pobliżu lotniska w mieście Brisbane, na wybrzeżu Queensland, uformowało się tornado.

Wir tornado dotknął ziemi

Australijskie Biuro Meteorologii (BOM) poinformowało, że lej pojawił się po godzinie 10 lokalnego czasu w czasie przechodzącej tamtędy burzy. Jak dodano, dzięki nagraniom wiadomo, że wir na krótko dotknął ziemi.

Szkody na lotnisku w Brisbane

Gazeta "Brisbane Times" informowała, że prawdopodobnie uszkodzony został międzynarodowy terminal. Niektóre loty zostały opóźnione lub odwołane. Nie ma doniesień o rannych lub ofiarach.

W czasie burzy w ciągu godziny na lotnisku spadło 101 litrów wody na metr kwadratowy.

Google Maps

Gwałtowna pogoda na wschodzie Australii

Na wschodnim wybrzeżu Australii w tym tygodniu spadł wyjątkowo duży grad. W niektórych miejscach kule lodu osiągały rozmiary grejpfrutów. Grad uszkodził kilkanaście budynków, w tym tamtejsze centrum handlowe. Konieczna była ewakuacja pracowników i klientów, ponieważ zawalił się sufit na jednym z pięter.

BOM poinformowało, że tego typu opady gradu są bardzo rzadkie i pojawiają się jedynie w wyjątkowych warunkach atmosferycznych.

Autor:ps//rzw

Źródło: Reuters, brisbanetimes.com.au, abc.net.au, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości