Niebezpieczna pogoda w części kraju. IMGW ostrzega przed opadami śniegu

Aktualizacja:
Autor:
kw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Alarmy pierwszego stopnia obowiązują w województwach położonych na południu kraju. Z prognoz wynika, że miejscami sypnie do 30 centymetrów śniegu. Sprawdź, gdzie zimowa aura da się we znaki.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - intensywne opady śniegu

Alarmy przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwach:

- małopolskim, w powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, suskim, limanowskim, nowosądeckim;

- śląskim, w powiatach żywieckim, cieszyńskim.

Synoptycy prognozują opady powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10-15 centymetrów. Powyżej 700 m n.p.m może spaść do 20 centymetrów, a wysoko w górach do 30 cm śniegu.

Ostrzeżenia ważne będą od godziny 3 we wtorek do godz. 22 w środę. Tylko w powiecie tatrzańskim alarmy będą w mocy od północy do godz. 20 we wtorek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje i ile waży śniegPAP/DPA/Maria Samczuk

Autor:kw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości