Przymrozki na północy i południu Polski. Obowiązują ostrzeżenia IMGW w 10 województwach

Aktualizacja:
Autor:
kw//rzw
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Alarmy obowiązują w 10 województwach. Temperatura przy gruncie może spaść w nocy lub w piątek rano do -3 stopni Celsjusza.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Także w kolejnych dniach możemy się ich spodziewać. Sprawdź, gdzie pogoda może stwarzać zagrożenia.

Alerty IMGW: przymrozki

Żółte alarmy obowiązują w województwach: dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim (z wyłączeniem kilku powiatów położonych nad morzem), zachodniopomorskim (poza powiatami położonymi na zachodzie).

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza, miejscami spadnie do -2 st. C. Przy gruncie termometry mogą pokazać -3 st. C.

Ostrzeżenia ważne będą od północy z czwartku na piątek do godziny 6.30 lub 7 w piątek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek: przymrozki

W piątek również mogą wystąpić przymrozki. IMGW planuje wydać tego dnia alarmy w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim (w północnych powiatach), śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.  

Prognoza zagrożeń IMGW na piątektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę: przymrozki

Również sobota może przynieść miejscami niebezpieczną aurę. Alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami mogą pojawić się na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (w powiatach wschodnich).

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Autor:kw//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości