Najnowsze

Znowu burze na południu kraju

Najnowsze

Grzmi na południu
Grzmi na południu

Na polskim niebie pojawiły się burzowe chmury. Grzmi na południu kraju. Lokalnie spadnie do 40 l/mkw., a porywy wiatru osiągną nawet 90-100 km/h.

O godzinie 17. synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek poinformowała:

Polska południowa: Małopolska i Podkarpacie, objęta jest frontem atmosferycznym, na którym rozwinęły się chmury Cumulonimbus. Miejscami są one silnie wypiętrzone, z krótkotrwałym intensywnym deszczem, lokalnie grzmi.

Zjawiska słabe i umiarkowane

Zjawiska występują w pasie Lubień, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Grybów, Ropa, Gorlice, Jaśliska, Ropczyce, Rzeszów, Kańczuga, Przeworsk. Grzmi w gminie Jaśliska oraz w rejonie Przeworska, burze o natężeniu słabym i umiarkowanym.

Chwilowe natężenie opadów od 10 do 40 l/mkw.

Do godzin nocnych

Burze utrzymają się w tym regionie do godzin nocnych. W związku z tym, że występują w obszarze podgórskim i górskim, orografia może wymuszać silne wypiętrzanie się chmur burzowych i tym samym lokalnie krótkotrwałe gwałtowne zjawiska, deszcz do 40 l/mkw., porywy wiatru do 90-100 km/godz.

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne na terytorium Polski w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Burze nad Polską 15.15-17.15 (Blids.de)

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości