Najnowsze

Zalane ulice. Burze doprowadziły do interwencji strażaków

Najnowsze

Ulewa w Kostrzynie nad Odrą
Ulewa w Kostrzynie nad Odrą

We wtorek burze w Polsce pojawiły się już około godz. 7 rano. Zjawiska znacznie przybrały na sile po południu, około godz. 15. Miejscami, np. w Ostrowie Wielkopolskim, ulewy spowodowały podtopienia.

Na skrzynkę Kontaktu 24 dostajemy od Was relacje pogodowe z całego kraju. Po godz. 15 burze pojawiały się na zachodzie i południu Polski.

Ulewy i podtopienia

Ulewa wystąpiła m.in. w Ostrowie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie). Reporterka 24 Lilianna przesłała zdjęcia, na których widać, że zalana została ulica w okolicy Urzędu Miejskiego. Wody było tak dużo, że musieli ją wypompowywać strażacy.

Jak poinformował Jarosław Owczarek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, we wtorek strażacy interweniowali sześć razy. Wszystkie akcje związane były z zalaniami i podtopieniami. Zgłoszenia pojawiały się od godz. 13.30.

W okolicach godz. 15 ulewa wystąpiła także w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Udokumentował ją na nagraniu Reporter 24 PKAMINSKI. Burzowe chmury pojawiły się także we Wrocławiu (woj. dolnośląskie). Reporter 24 szymuc poinformował, że tego dnia w mieście wystąpiło już jedno oberwanie chmury.

U Was też się błyska, a burzom towarzyszą intensywne opady? Czekamy na Wasze zdjęcia. Wysyłajcie je na Kontakt 24.

Autor: zupi/map / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Lilianna

Pozostałe wiadomości