Najnowsze

Zabawa z falami? Nie w Bałtyku

Najnowsze

Prognoza pogody dla polskich kurortów 7.07
Prognoza pogody dla polskich kurortów 7.07

W czwartek w Polsce dość dobrą pogodą będą cieszyć się tylko turyści spędzający czas na zachodnim wybrzeżu. Najlepszego wyboru dokonają zaś ci urlopowicze, którzy zdecydują się na wakacje w Izraelu, Egipcie i na Cyprze. Tam będzie naprawdę upalnie.

Na zachodnim wybrzeżu nie powinno padać, choć nad głowami plażowiczów pojawi się kilka chmur. Temperatura nie będzie w czwartek najwyższa - wyniesie 22-23 st. C. Na wschód od Zatoki Gdańskiej temperatury utrzymają się na podobnym poziomie, ale tam niewykluczone są opady deszczu. Padać będzie od Jastarni po Krynicę Morską.

Nad polskim jeziorami będzie nieco cieplej (24-26 st.), ale zagrzmi.

Kąpielą w Bałtyku nacieszą się tylko nieliczni, ci najbardziej zdeterminowani. Temperatura wody będzie się wahała od 14 do 20 st. C.

Temperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański

Uwaga na burze w Ameryce Środkowej

Upalny czwartek zapowiada się przede wszystkim w Izraelu (41 st. C w Eljacie), na Cyprze (aż 35 st. C pokażą termometry w Nikozji), w hiszpańskiej Maladze (37 st. C będzie najwyższą odnotowaną w kurortach europejskich temperaturą), a także w Egipcie, gdzie słupki rtęci podskoczą do 37 st. C.

Temperatury oscylujące wokół 30 st. C czekają na turystów przebywających w Bułgarii, Turcji, Chorwacji, Grecji, a także w Maroku.

Przed deszczem powinni się chronić zwiedzający kraje Ameryki Środkowej, w Europie - Wenecję i Bordeaux. Z burzami zmagać się będą turyści na Malediwach.

Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 07.07
Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 07.07
Bułgaria
Turcja
Cypr
Kanary
Hiszpania
Portugalia
Francja
Włochy
Chorwacja
Grecja

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości