Najnowsze

"Wstaję i śnieg". Biała Wielkanoc w Polsce w obiektywach Reporterów 24

Najnowsze

Kontakt 24 / Sebastian_Krzysztof_ZajacŚniegu w święta wielkanocne w wielu zakątkach Polski jest więcej niż na zeszłoroczne Boże Narodzenie

Pierwszy dzień świąt wielkanocnych przywitał nas chłodem. Niemal całą Polskę przykryły chmury, a w wielu miejscach przez noc ponownie napadało śniegu. "Pomału przyzwyczajamy się do zimowych wielkanocnych świąt" - napisał ogi83. Czy Wy też się do nich przyzwyczajacie? A może idziecie nieco dalej i tuż po świątecznym śniadaniu urządzacie bitwę na śnieżki?

"Wstaję i śnieg" - napisał na Kontakt 24 internauta o nicku eterius. Jako dowód dołączył nagranie śnieżycy w Białej Podlaskiej podczas śniadania wielkanocnego. Białym puchem sypnęło również w Małopolsce, co uchwycił Reporter 24 ogi83.

Szaro, buro i ponuro

Niestety na poprawę pogody w trakcie świąt się nie zanosi. Niedziela na ogół będzie pochmurna, chociaż, jak informują Reporterzy 24, na północy Polski aura jest typowo wielkanocna. W przeważającej części kraju spodziewane są opady śniegu, deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

Nie będzie też wymarzonej pogody na spacery po świątecznym jedzeniu, a temperatura nie przekroczy 8 stopni Celsjusza w najcieplejszym miejscu - na Nizinie Szczecińskiej. Nastroju na spacery mogą nie mieć meteopaci, bowiem biomet będzie niekorzystny.

A jak Wy spędzacie Wielką Niedzielę? Czy po uroczystym śniadaniu i podzieleniu się jajkiem, wyjdziecie lepić zająca albo rzucać się śnieżkami? Podzielcie się z nami swoim świątecznym nastrojem!

Autor: mb,popi//tka / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Sebastian_Krzysztof_Zajac

Pozostałe wiadomości