Woda w kanałach w Wenecji tak czysta, że widać dno


Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 we Włoszech doprowadziła do wprowadzenia zakazu wjazdu zagranicznych turystów oraz znacznego ograniczenia poruszania się mieszkańców po kraju. W Wenecji wirus przyniósł pewne nieoczekiwane skutki uboczne.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotyka wiele europejskich krajów. Najgorsza sytuacja panuje we Włoszech. Rząd wprowadził tam zakaz wjazdu do kraju zagranicznych turystów oraz poradził Włochom, aby zostali w domach.

Kanały w Wenecji zwykle o tej porze roku są oblegane przez turystów, podziwiających miasto w gondolach i łodziach. Teraz woda w kanałach, niczym niezmącona, jest tak czysta, że widać przez nią to, co znajduje się na dnie. Nawet ryby.

Koronawirus zatrzymał karnawał

W tym roku obchody karnawału w Wenecji zostały odwołane 23 lutego z powodu koronawirusa. Władze obawiały się, że nadmierna liczba turystów będzie sprzyjała rozprzestrzenianiu się choroby.

W Wenecji zapanowała cisza, a powietrze się oczyściło - zwykle zanieczyszczają je silniki w motorówkach oraz statkach pływających po lagunie.

- Nie ma łodzi, nie ma ruchu. Na pewno jest czyściej - przyznają mieszkańcy Wenecji.

Autor: dd/map / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości