Włochy: najtragiczniejsza doba w historii epidemii

[object Object]
Minister zdrowia o wariancie delta tvn24
wideo 2/20

W ciągu doby we Włoszech zmarło 969 osób zakażonych koronawirusem. To największy bilans dzienny zgonów od momentu pojawienia się wirusa w tym kraju.

Jak poinformowała w piątek wieczorem Obrona Cywilna, w ciągu jednego dnia we Włoszech z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarło 969 osób. To największa liczba zgonów w ciągu doby od momentu, kiedy wirus dotarł do tego kraju.

Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134. Obecnie zakażonych w całym kraju jest ponad 66 tysięcy osób. Od czwartku zanotowany został wzrost o 4400 osób.

Dotąd w kraju potwierdzono 86,5 tysiąca przypadków infekcji.

Około 3700 chorych przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

EPIDEMIOLOG: NIE MOŻNA MÓWIĆ, ŻE COVID-19 JEST CHOROBĄ TYLKO LUDZI STARSZYCH

"To jest kryzys światowy"

Lekki spadek nowych zakażeń i hospitalizacji zanotowano w Lombardii, epicentrum epidemii. Jest tam 2409 kolejnych zakażeń, podczas gdy dzień wcześniej było ich 2543. Do szpitali trafiło 456 chorych, w czwartek było ich o dwustu więcej. Zmarło kolejnych 541 osób. Łączna liczba zmarłych w tym regionie wzrosła do 5402.

- To jest kryzys światowy, w którym potrzebna jest współpraca, bez egoizmu i partykularnych interesów - oświadczył na konferencji prasowej Domenico Arcuri, nadzwyczajny komisarz ds. epidemii. - Dane, które do nas napływają z Włoch, ale także z innych miejsc na świecie, mówią nam, jak globalny i jak rozległy jest ten kryzys sanitarny - dodał.

Jak się chronić przed koronawirusem (Ministerstwo Zdrowia)ministerstwo zdrowia

Autor: dd/ja / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości