Wings For Life World Run już za tydzień. To bieg w słusznej sprawie

Zbliża się kolejna edycja biegu Wings For Life World Run
Zbliża się kolejna edycja biegu Wings For Life World Run
tvn24
tvn24Zbliża się kolejna edycja biegu Wings For Life World Run

Niewiele czasu pozostało do biegu Wings For Life World Run. 8 maja odbędzie się trzecia edycja charytatywnej imprezy, podczas której biegacze na całym świecie pokonują kilometry, by pomóc sparaliżowanym.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Ogólnoświatowy bieg organizowany jest w 34 miastach, przez co mogą wziąć w nim udział biegacze z różnych części naszego globu. Żeby wszyscy biegli w tym samym czasie, Wings For Life World Run wszędzie rozpoczyna się o godz. 11 uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC). Oznacza to, że w Polsce biegacze startują o godz. 13.

Szczytny cel

Wings For Life to inicjatywa w słusznej sprawie. Impreza jest poświęcona osobom poruszających się na wózkach inwalidzkich, a zebrane podczas biegu pieniądze przeznaczane są na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Od powstania Wings for Life World Run, na całym świecie zebrano ponad 7 milionów euro.

- Biegniemy dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego, czyli są to te osoby, które kiedyś mogły biegać, mogły się poruszać, a teraz są przykute do wózków inwalidzkich - wyjaśnia Dominika Stelmach, ubiegłoroczna finalistka biegu w kategorii kobiet.

Bieg dla każdego

Choć finaliści przekraczają granicę maratonu (ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii mężczyzn przebiegł 73 km), w biegu Wings For Life może wziąć udział kto tylko chce.

- Apel do wszystkich, którzy zastanawiają się czy nie pobiec: warto, bo to jest bieg dla każdego - mówi Stelmach. - Każdy może spróbować dobiec do takiego ważnego punktu u nas w Polsce, którym jest 19. kilometr. To jest taki dystans, jaki przebiegł w pierwszej edycji Adam Małysz - dodaje.

Zwycięzcy poprzedniej edycji w nagrodę mogli wybrać sobie dowolne miejsce na świecie, z którego wystartują w kolejnym biegu Wings For Life. Dominika Stelmach w tym roku wystartuje w Australii, a Bartosz Olszewski pobiegnie w Kanadzie.

Bieg we wszystkich 34 miejscach na świecie będzie relacjonowany na żywo na stronie internetowej Wings For Life World Run oraz na antenie TVN24.

Autor: zupi/jap / Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl, wingsforlifeworldrun.com

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości