Wielka Woda zagraża Mazurom

Wodospad po argentyńskiej stronie ma szerokość 2500 metrów

Wodospad Iguazú znajdujący się na granicy Brazylii i Argentyny znalazł się wśród 28 kandydatów w konkursie na nowe siedem cudów świata. To jeden z poważnych konkurentów polskich Mazur.

Zapierające dech w piersiach wodospady Iguazú znalazły się na liście 28 finalistów w plebiscycie na siedem naturalnych cudów świata.

Do końca głosowania na najpiękniejsze miejsca na świecie w konkursie "New7Wonders" pozostał już niecały miesiąc. Kiedy my prezentujemy jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie, organizatorzy kampanii "Mazury Cud Natury" realizują cykl wydarzeń pod hasłem – "Runda finałowa". To sprytny sposób na wsparcie polskiego kandydata w ostatnich dniach trwania konkursu.

Iguazu, czyli Wielka Woda

Iguazú, czyli w języku Indian Guarani "Wielka Woda", to zespół około 275 wodospadów znajdujących się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. Odkrył je Hiszpan, A. Nuñeza Cabeza da Vaca, w 1541 roku.

Po argentyńskiej stronie Iguazú osiąga szerokość prawie 2500 metrów. Jest to jeden z największych wodospadów na świecie. Skrywa się wśród bujnej roślinności. Jego niezwykłość pozwoliła na wpisanie go na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

El Parque Nacional Iguazú

W 1934 roku, aby chronić majestatyczne piękno wodospadu oraz różnorodność otaczającej go fauny i flory, stworzono Park Narodowy. Ma on ponad 67 tysięcy hektarów.

W zimie panują tam temperatury rzędu 15 st. C. W lecie słupek rtęci często przekracza 30 st. C.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: Reuters TV, iguazuargentina.com, mazurycudnatury.org, TVN24

Pozostałe wiadomości