Wasze najpiękniejsze zdjęcia pogodowe w 2015 roku

Wasze najpiękniejsze zdjęcia
Wasze najpiękniejsze zdjęcia
Kontakt 24
Kontakt 24Wasze najpiękniejsze zdjęcia

W 2015 roku na Kontakt 24 wysłaliście mnóstwo pięknych zdjęć. Przedstawiały one zarówno pogodę podczas czterech pór roku, jak i różne wydarzenia, które wstrząsnęły całą Polską. Przypominamy najpiękniejsze według nas fotografie.

Przez cały rok na skrzynkę Kontaktu 24 przychodzi wiele cudownych zdjęć. Przedstawiają one krajobraz, pogodę, różne dziwne zjawiska na niebie, które zwróciły Waszą uwagę. Przypominamy tylko niektóre z nich.

Liczymy na Was także w 2016 roku. Nie zawiedźcie nas i wysyłajcie na Kontakt 24 jeszcze piękniejsze zdjęcia.

Burzowe lato

W lecie na skrzynce roiło się od zdjęć chmur burzowych i wyładowań atmosferycznych. Reporterka Kontaktu 24 Kamila, w Trzciankach nieopodal Puław, 9 lipca wykonała niesamowite zdjęcie chmury szelfowej. Zachwycili się nim wszyscy.

Piorunujące zdjęcie, na którym roi się od błyskawic, 16 sierpnia wykonał Reporter 24 adam foto:

Przepięknie prezentuje się także chmura burzowa z okolic Głowna. Jest to Cumulonimbus incus, który odbija się w tafli jeziora. Szczytowe partie chmury są jasne i składają się wyłącznie z kryształków lodu.

- Formują się w kształt kowadła w wyniku zanikania prądów wstępujących i rozchodzenia się powietrza na boki - podkreślał Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo - To właśnie incus, czyli kowadło, uznaje się za znak charakterystyczny cumulonimbusa - dodał.

Bolid na niebie

Tuż przed Wszystkimi Świętymi na niebie w Polsce rozbłysł bolid. Zachwycaliście się jego pięknem na zdjęciach, które wykonaliście:

Złote zachody

Malowniczo na zdjęciach wychodziły zachody słońca. Niektóre nad morzem, inne nad lądem. Niebo przybierało odcienie złota i czerwieni. Poniższe zdjęcie wykonała na początku października Marlena Michałowska na plaży w Ustce. "Niebo w ognistych barwach" uchwycił CosaProduct i Burzowy

Nie zawiodła nas Reporterka 24 Jaga. Oto przykład zdjęć przyrody, jakie wykonuje. Potrafi w świetny sposób uchwycić piękno środowiska, które nas otacza.

Pełnia Księżyca

Co miesiąc, kiedy pojawia się pełnia Księżyca, dostajemy zdjęcia Srebrnego Globu. W marcu wyjątkowe wykonał Reporter 24 martinm33.

Śnieżka

Rafał Kotylak zachwycił nas cudownymi zdjęciami gór. Śnieżka zimą prezentuje się uroczo.

Autor: AD/jap / Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości