Najnowsze

"Takiego widoku jeszcze nie było". Biało na Krymie i Majorce

Najnowsze

Zima na południu Europy

Zima dociera już nawet do tych miejsc w Europie, które dotąd kojarzyliśmy głównie ze słonecznymi wakacjami i azylem od chłodów. Zimno i biało jest na Bałkanach i na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Nie dziwią już nawet ośnieżone palmy na Majorce.

Intensywne opady śniegu sparaliżowały w piątek i sobotę ruch na włoskich lotniskach, a w Hiszpanii w kilkudziesięciu prowincjach ogłoszono alarm. Biało jest w Serbii, Bułgarii i na Krymie. Sytuację pogodową obserwują Reporterzy 24, którzy na bieżąco przesyłają zdjęcia zimy na południu Europy.

Ośnieżoną Wenecję fotografował @KLKOR:

W niektórych rejonach Włoch po dwóch falach opadów, białego puchu przybylo bardzo dużo. "Formello, 30 km od Rzymu. Znów nas zasypało. Śnieg naprawdę jest tu uciążliwy" - napisała @Magdaita.

Na krymskich plażąch tez jest biało od śniegu. Zamarzająca mgiełka wilgoci tworzy w ich okolicy fantastyczne kształty. Widać je na zdjęciach @Ninulki.

"Od 5 lat mieszkamy na Majorce, ale takiego widoku jeszcze nie było" - tak @CHORAZY788 komentuje widoki z Majorki inne od tych, do których przyzwyczaiły nas widkówki.

Nietypowa pogoda zapanowała też na innej śródziemnomorskiej wyspie. "Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów mieszkańcy Olbii na Sardynii mogli podziwiać prawdziwą zimę" - relacjonuje @kendoolbia.

Czytaj też na Kontakcie24.

Autor: js/ms / Źródło: Kontakt24

Pozostałe wiadomości