Najnowsze

Sztorm idzie na Wyspy Brytyjskie

Najnowsze

Cork w Irlandii pod wodą

Na Wyspach zapanowała iście brytyjska pogoda. Aura jest wietrzna i deszczowa w ekstremalnym wydaniu; służby meteorologiczne wydały 25 ostrzeżeń.

Przysłowia mądrością narodu. W przypadku Wysp sprawdziło się stare powiedzenie pogodowe, że czerwone niebo wieczorem zwiastuje załamanie pogody i silny wiatr następnego dnia.

25 ostrzeżeń

To, co można było wydedukować z obserwacji, potwierdziły prognozy synoptyków. U wybrzeży Walii, Devonu i Kornwalii porywy wiatru mogą osiągnąć w najbliższych godzinach 100 km/h. Deszczowa aura już od wczoraj dokucza mieszkańcom Irlandii oraz Szkocji.

Służby meteorologiczne postanowiły wydać 25 ostrzeżeń przeciwpowodziowych, głównie na obszarach przybrzeżnych, południowozachodniej Anglii oraz Walii. Według Met Office, padający deszcz może prowadzić do zakłócenia ruchu drogowego.

Uważnie w samochodach

Environment Agency poinformowała, że specjalne zespoły badają i zamykają zapory pływowe. Agencja wydała również komunikat, w którym ostrzegła mieszkańców terenów nadmorskich przed skutkami porywistego wiatru. Environment Agency radzi zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów oraz spacerów po wybrzeżu, gdzie istnieje ryzyko uderzenia silnej fali.

Prognozy optymistyczne nie nastrajają optymistycznie. Deszczowo i wietrznie ma być na Wyspach przez kilka następnych dni.

Autor: adsz/mj / Źródło: Daily Mail

Pozostałe wiadomości