Najnowsze

Słonecznie, ale i deszczowo w polskich kurortach

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów

W sobotę w kurortach Warmii, Mazur, Pomorza i Wybrzeża popada, choć spodziewamy się i rozpogodzeń. Zupełnie wolnych od deszczu powinno być jedynie kilka miejsc, np. Augustów. Jeżeli wybieracie się na weekend poza miastem, sprawdźcie aktualne prognozy.

Sobota na Warmii i Mazurach nie wszędzie będzie należała do pogodnych. We wszystkich kurortach - poza Ełkiem, Augustowem, Oleckiem i Gołdapią - popada, choć opadów należy spodziewać się raczej po południu.

Termometry wskażą od 17 do 19 st. Celsjusza. Najcieplejszy okaże się Augustów, a najchłodniejsza - Gołdap. Temperatura wody w jeziorach północnego wschodu wyniesie 15 st. C.

Południowo-zachodni wiatr powieje z prędkością 10-13 km/h, przez co trudno będzie mówić o warunkach dobrych do żeglowania.

Gorsza aura nad morzem

Gorszej aury należy się spodziewać nad Bałtykiem. Pomorze i Wybrzeże mogą być w sobotę mocno zachmurzone i deszczowe. Tylko w kilku miejscach - np. w Jastarni i Krynicy Morskiej - mogą zdarzyć się słoneczne momenty.

Słupki rtęci w nadmorskich kurortach będą wskazywać przeważnie 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje z siłą nawet 3-4 st. w skali Beauforta, przez co w chwilach wolnych od deszczu żeglowanie może być przyjemne.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości