Najnowsze

Ryba we wnętrzu meduzy. "To coś wyjątkowego"

Najnowsze

Instagram/timsamuelphotographyRyba we wnętrzu meduzy

Niesamowitą sytuację u wybrzeży Australii zaobserwował Tim Samuel, fotograf podwodnego świata. Meduza połknęła rybkę, czy może to rybka wykorzystuje meduzę do swoich celów?

Samuel nurkował w okolicy plaż nad Zatoką Byrona we wschodniej Australii. Jego obiektem do fotografowania miała być rafa koralowa i pływające w jej sąsiedztwie żółwie. Nagle zauważył małą rybę, która znajdowała się w ciele meduzy.

Fotograf twierdzi, że płynął za meduzą przez około 20-30 minut. Przyznał, że ryba i meduza są niewielkie, dlatego zrobić wyraźne zdjęcie pod wodą było wyjątkowo trudno. Jednak udało mu się to i najlepsze fotografie umieścił na swoim Instagramie.

- Ryba próbowała płynąć, szarpała się z meduzą, która nie chciała jej wypuścić - opisał sytuację autor fotografii.

Celowe zagranie?

Niewykluczone jednak, że ryba jako młody podróżnik w głębinach wód, wykorzystała meduzę jako osłonę przed drapieżnikami.

- Pierwszy raz widziałem coś takiego - stwierdził australijski oceanograf Ian Tibbetts z Uniwersytetu Queensland. - To coś wyjątkowego. Trudno stwierdzić, czy ryba znalazła się wewnątrz meduzy celowo, ale z opisu w jaki sposób ryba się poruszała, mogę sądzić, że była zadowolona, że meduza ją ochraniała - dodał.

Meduza uwieczniona na zdjęciach Tima Samuela jest niewielka, jednak miejscami pojawiają się dużo większe osobniki tego samego gatunku:

Zadziwiający świat meduzYoutube / Lauren Hosford

Zdjęcia uchwyconej przez fotografa ryby schwytanej przez meduzę robią wrażenie, jednak nie są to jedyne zachwycające prace Samuela. Wśród jego fotografii można znaleźć wiele pięknych, morskich stworzeń.

Autor: AD/jap / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/timsamuelphotography