Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: słonecznie prawie w całej Polsce, ale burz nie unikniemy

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Dzień zapowiada się słonecznie w prawie całym kraju, jedynie na wschodzie, południu i w centrum miejscami spodziewane jest zachmurzenie. Najcieplej będzie na zachodzie Polski, tam temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Nie możemy jednak zapomnieć o spodziewanych burzach, podczas których silnie powieje.

W piątek chwil ze słońcem nie zabraknie. Pogoda dopisze niemal wszędzie. Zachmurzy się miejscami na wschodzie, południu i w centrum Polski. Niewykluczone, że w regionach tych przelotnie popada do 5 l/mkw. deszczu. Poza tym lokalnie może zagrzmieć.

W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 18 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 22 st. C na zachodzie Polski.

Wschodni i północno-wschodni wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany. Jedynie podczas burz przybierze na sile i osiągnie prędkość dochodzącą do 80 km/h.

Warunki biometeo

Najwięcej wilgoci w powietrzu będzie we wschodniej części kraju (ponad 70 procent). Tymczasem na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i Pomorzu Zachodnim odnotujemy najniższa wilgotność względną powietrza (poniżej 60 proc.).

W całym kraju będzie ciepło, jednak za sprawą pogodnej aury, korzystne warunki biometeo utrzymają się w zachodniej części kraju. Im dalej na wschód, tym biomet będzie się zmieniać z neutralnego do niekorzystnego.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątekTVN Meteo

Prognoza dla wybranych miast

WARSZAWA

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z niewielkimi przelotnymi opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1010 hPa, spada.

TRÓJMIASTO

Słonecznie. Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1025 hPa, spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 21 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1013 hPa, spada.

WROCŁAW

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1007 hPa, spada.

KRAKÓW

Zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z niewielkimi przelotnymi opadami deszczu do 1-5 l/mkw., możliwa burza. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 993 hPa, spada.

Autor: AD/jap / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości