Prognoza pogody na dziś: deszczowo i niezbyt ciepło. Miejscami będzie błyskać

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na czwartek

W czwartek pogodę w kraju będzie kształtował niż, dlatego w wielu miejscach zrobi się pochmurno i deszczowo. Niewykluczone, że miejscami zagrzmi. Na słońce mogą liczyć jedynie mieszkańcy zachodnich regionów Polski. Będzie chłodno, w Lublinie słupki rtęci powędrują do zaledwie 15 st. C.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Czwartek będzie raczej pochmurny i dość chłodny, zwłaszcza na wschodzie Polski. W Białymstoku i Lublinie termometry wskażą 15 st. C, w Rzeszowie 16 st. C, zaś w Suwałkach, Warszawie i w Krakowie 17 st. C. Mieszkańcy Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi i Katowic z kolei odnotują temperaturę 18 st. C.

W Szczecinie utrzyma się wartość rzędu 19 st. C, zaś 20 st. C wskażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim i we Wrocławiu. W Bydgoszczy i Zielonej Górze utrzyma się temperatura 21 st. C, a w Poznaniu - "aż" 22 st. C.

Przewaga deszczowych chmur

Meteorolodzy prognozują, że pogodnie będzie jedynie na niewielkim obszarze na zachodzie Polski. Jednak już w Szczecinie, Trójmieście, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Warszawie oraz w Łodzi, Wrocławiu i w Katowicach przelotnie popada.

Z kolei w Lublinie, Rzeszowie i Krakowie wystąpią burze z opadami o natężeniu 15-30 l/mkw. i silnym wiatrem, osiągającym w porywach 80 km/h.

Warunki biometeo

Czwartek będzie dniem dość chłodnym - komfort termiczny ma być odczuwalny jedynie w tej części kraju, gdzie termometry wskażą wartości od 20 st. C wzwyż. Tam także utrzyma się neutralny biomet.

W regionach, gdzie spodziewane są opady deszczu i burze, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Poziom wilgotność powietrza wyniesie od 60 proc. (zachód i północny zachód) do ponad 80 proc. (wschód i południowy wschód).

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartek TVN Meteo

Prognoza dla regionów

Prognoza dla Warszawy

Pochmurno z opadami deszczu, po południu przejaśnienia i stopniowy zanik opadów. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1002 hPa, ulega niewielkim wahaniom.

Prognoza dla Trójmiasta

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie: 1012 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Poznania

Zachmurzenie umiarkowane i małe. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1004 hPa, wolno spada. .

Prognoza dla Wrocławia

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1001 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Krakowa

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwa burza. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 80 km/h. Ciśnienie: 988 hPa, bez większych zmian.

Autor: mb/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości