Najnowsze

Prognoza na pięć dni: deficyt słońca i ciepła

Najnowsze

Prognoza pogody "Meteo News"
TVN MeteoPrognoza pogody "Meteo News"

- Cały czas płynie do nas chłodne powietrze - informuje prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska. Skutki będziemy odczuwać przez kilka najbliższych dni - w większości regionów temperatury nie przekroczą 20 stopni. Do tego musimy się nastawić na sporo pochmurnych chwil z deszczem, a nawet burzami.

Sobotę zdominuje pochmurna aura z przelotnymi opadami. Na wschodzie, północnym wschodzie i w centrum synoptycy przewidują burze z silniejszym deszczem (10-20 l/mkw.) i porywistym wiatrem osiągającym w porywach 80 km/h. Termometry pokażą 15 st. C na Warmii, 18 st. C w centrum kraju i 21 st. C na Podkarpaciu.

Chłodny i mokry przełom tygodni

Podobnej pogody należy się spodziewać w niedzielę - będzie się chmurzyć, przelotnie padać, a we wschodniej i centralnej Polsce miejscami zagrzmi. Podczas burz prognozowane są opady o natężeniu 15 l/mkw. i porywisty wiatr dochodzący do 80 km/h. Nie ociepli się - temperatury wyniosą od 16 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonie Zatoki Gdańskiej przez 18 st. C w centrum kraju do 20 st. C na Podkarpaciu.

Z początkiem nowego tygodnia rozpogodzi się na południowym zachodzie kraju. Pozostałe obszary pozostaną pochmurne, może tam też przelotnie padać. Synoptycy nie przewidują kolejnych burz, wiatr też ma osłabnąć. Odrobinę się ociepli. Termometry pokażą 18 st. C na północy, 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

Rozpogodzi się na krótko

We wtorek chmury i przelotne opady ograniczą się tylko do północnych rejonów kraju. Na pozostałych obszarach ma być pogodnie. Temperatury znów lekko wzrosną i wyniosą od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej i Wybrzeżu, 22 st. C w centrum kraju do 24 st. C na Podkarpaciu.

Poprawa pogody nie potrwa długo. W środę szykuje się powrót chmur, przelotnego deszczu i lokalnych burz. Podczas nich może spaść 15 l deszczu na metr kwadratowy i powiać z prędkością do 80 km/h. Lekko się ochłodzi - termometry wskażą 17 st. C na Dolnym Śląsku i Podlasiu, 18 st. C w centrum kraju do 21 st. C na Podkarpaciu.

OGLĄDAJ PEŁNE WYDANIE "METEO NEWS"

Autor: js//tka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości