Najnowsze

Powalone drzewa, zalane piwnice. Interwencje po czwartkowych burzach

Najnowsze

[object Object]
Grzmiało w WarszawieKontakt 24
wideo 2/7

Przez część kraju przetoczyły się silne burze i ulewne opady. W województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim doszło do zniszczeń - wiatr przewracał drzewa, a woda zalewała piwnice i jezdnie.

Przez województwo mazowieckie przeszły burze. Straż pożarna odebrała 90 zgłoszeń od mieszkańców województwa w związku z frontem burzowym. Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew, które coś uszkodziły. - Do godziny 21 mazowieccy strażacy interweniowali 90 razy w związku z frontem burzowym. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie - 22 oraz w powiatach pruszkowskim - osiem, grodziskim i przasnyskim - po siedem, grójeckim - sześć, wołomińskim - pięć - poinformował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Krzysztof Kierzkowski.

Strażacy podczas wyjazdów usuwają głównie skutki silnego wiatru, czyli przewrócone drzewa i połamane gałęzie. Nikt nie został ranny.

Sytuacja na Warmii i Mazurach

Powalone drzewa, zalane piwnice i ulice to skutki burz i ulew, jakie pojawiły się w czwartek po południu na Warmii i Mazurach. Jak podał PAP dyżurny warmińsko-mazurskich strażaków, do godz. 18 w czwartek strażacy interweniowali około 30 razy. W Wilkasach między Giżyckiem a Mrągowem na jezdni znajduje dwudziestocentymetrowa warstwa wody. Podobnie jest w Rucianem-Nidzie.

Ponadto strażacy wypompowują wodę z piwnic i posesji. Na bieżąco usuwane są także wiatrołomy.

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowali w czwartek, gdy na jeziorze Roś przewróciła się żaglówka. W wodzie znalazły się cztery osoby, w tym troje dzieci.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami z gradem i intensywnymi opadami. Obowiązują też alerty przed upałem. Według prognoz opady deszczu moją sięgnąć 50 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru - do 100 kilometrów na godzinę. Burzom może towarzyszyć grad.

Także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert ostrzegający przed burzami.

Relacje Reporterów 24

Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

JEŚLI WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor: kw / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości