Najnowsze

Ponad metr śniegu, -40 stopni Celsjusza. Sroga zima w części USA

Najnowsze


Od kilku dni północny wschód USA zmaga się z zimowymi warunkami. Spadło dużo śniegu i wiał silny wiatr. Temperatura wynosiła sporo poniżej zera.

W ostatnich dniach w okolicy Erie nad jeziorem Erie w USA wystąpiły intensywne śnieżyce. Obecnie zalega tam 1,3 metra śniegu. Duże opady zostały spowodowane efektem jeziora. Dowiedz się na czym polega to zjawisko tutaj.

Rekordowe opady

Opady śniegu pobiły nie tylko rekord w mieście, lecz także historyczny rekord dla całej Pensylwanii. Narodowa Służba Meteorologiczna w USA podała, że w poniedziałek w okolicy Erie spadło ponad 86 cm śniegu, co ustanowiło nowy rekord opadów śniegu w mieście w jeden dzień. We wtorek natomiast dopadało kolejne 48 cm. W sumie w te dwa dni spadły aż 134 cm białego puchu. To największy dwudniowy rekord w historii stanu.

Ostrzeżenia przed wiatrem

W Nowym Jorku temperatura spadła dużo poniżej 0 stopni Celsjusza. Na terenie stanów Maine, Vermont, New Hampshire i Nowy Jork wiał silny wiatr, który powodował, że temperatura odczuwalna była dużo niższa. Meteorolodzy ostrzegali przed odmrożeniami, które mogły się pojawić już po 30 minutowym odsłonięciu skóry na powietrzu. Wydano w związku z tym oficjalne ostrzeżenia.

Temperatura w Chicago we wtorek spadła do około -10 st. C. Na terenie Dakoty Północnej, Wisconsin, części Dakoty Południowej, Minnesoty, Iowa, Michigan i Indiany także wydano ostrzeżenia w związku z chłodzącym efektem wiatru. W Dakocie Północnej temperatura spadła nawet do -40 st. C.

Na terenie miasta Erie wydano ostrzeżenie przed opadami śniegu. Drogi były niebezpieczne i nieprzejezdne. Mieszkańcom władze zalecały niekorzystanie z dróg, dopóki nie zostaną odśnieżone. Policja i departament transportu w mieście zalecały mieszkańcom unikania podróży z powodu niskiej widzialności i złych warunków.

Autor: AP/map / Źródło: theguardian.com

Pozostałe wiadomości