Pogoda na jutro: poniedziałek będzie pogodny, do 23 stopni

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro, czyli poniedziałek 06.09, zapowiada się na bezdeszczowo. Nad zachodnie regiony kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnia Celsjusza.

Najbliższej doby nasz kraj pozostaje pod wpływem pogodnego wyżu z centrum przemieszczającym się znad północno-wschodniej Polski w stronę Ukrainy. Przeważająca część kraju pozostaje jeszcze w zimnej masie powietrza z północy, tylko nad zachodnie regiony napłynie cieplejsze powietrze z południowego zachodu.

W kolejnych dniach kraj pozostanie w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Europą i dzięki temu Polska dostanie się pod wpływ cyrkulacji południowo-zachodniej. Napływać będzie ciepłe powietrze, a temperatura odczuwalnie wzrośnie.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: pogodnie, choć lokalnie mogą wystąpić mgły i zamglenia. Termometry pokażą minimum od 3 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słabo z północnego wschodu i wschodu.

Pogoda na jutro - poniedziałek, 06.09

Pogoda na jutro: poniedziałek 06.09 zapowiada się pogodnie. W ciągu dnia na północy może pojawić się nieco więcej chmur. Temperatura maksymalna sięgnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wschodni i południowo-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na poniedziałek 06.09
Pogoda na poniedziałek 06.09tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 06.09

Największa wilgotność powietrza pojawi się na krańcach północnych i południowych kraju. Odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą korzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 06.09
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 06.09tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pogodnie i chłodno. Temperatura minimalna sięgnie 6 st. C. Powieje słabo ze wschodu. O północy na barometrach zobaczymy 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 17 st. C. Ze wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pogodnie i chłodno. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Słabo powieje ze wschodu. O północy ciśnienie osiągnie 1026 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Pogodnie, po południu więcej chmur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. W południe barometry pokażą 1026 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pogodnie i chłodno. Temperatura minimalna wyniesie 8 st. C. Słabo powieje ze wschodu. O północy barometry wskażą 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pogodnie, po południu więcej chmur. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pogodnie i chłodno. Na termometrach zobaczymy minimum 8 st. C. Powieje wschodni, słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 22 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pogodnie i chłodno. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Wiatr powieje słabo ze wschodu. O północy ciśnienie wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe sięgnie 998 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości