Pogoda na dziś: deszcz, możliwe burze, do 23 stopni

[object Object]
Pogoda na piątek 05.06tvnmeteo.pl
wideo 2/16

W wielu regionach w piątek wystąpią opady deszczu. W niektórych częściach kraju mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie.

Na piątek synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami i opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. Opady będą przemieszczać się od zachodu w głąb kraju. Niewykluczone, że na wschodzie i południowym wschodzie zagrzmi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 19 st. C w centrum kraju, po 23 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Powieje zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. W burzach prędkość porywów może wzrosnąć maksymalnie do 80 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo

Na przeważającym obszarze kraju wilgotność przekroczy 90 procent. Na zachodzie odczujemy chłód i wilgoć, a na wschodzie - komfort termiczny. Warunki biometeo będą w całym kraju niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek 05.06
Warunki biometeo w piątek 05.06tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu deszcz, możliwa też burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr, a w burzy - silny. Ciśnienie w południe osiągnie 983 hPa.

Pogoda Gdańsk

Zachmurzenie duże, okresami możliwy jest deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 994 hPa.

Pogoda Poznań

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami spadnie deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Zachodni, słaby i umiarkowany wiatr powieje okresami dość silnie. Ciśnienie w południe wyniesie 985 hPa.

Pogoda Wrocław

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami możliwy deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Zachodni, słaby i umiarkowany wiatr będzie okresami dość silny. Barometry w południe pokażą 982 hPa.

Pogoda Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami możliwy jest deszcz, a nawet burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 21 st. C. Południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami okaże się dość silny. Ciśnienie w południe wzrośnie do 970 hPa.

Autor: kw,dd/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości