Najnowsze

Pogoda na 5 dni: niespokojny czas w pogodzie. Burze, deszcz i silny wiatr

Najnowsze

Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w EuropieVentusky.com
wideo 2/20

W nadchodzących dniach pojawią się burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu i silne porywy wiatru. Temperatura może sięgnąć nawet 17 stopni Celsjusza. Koniec tygodnia przyniesie jednak ochłodzenie.

Na wtorek synoptycy prognozują zmienne zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Po południu, zwłaszcza w zachodniej części kraju, pojawią się burze. Towarzyszyć im będą opady rzędu 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z północy będzie słaby i umiarkowany.

Zagrzmi i popada

Środa upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wystąpią burze z opadami o sumie 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.

W czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na południu i Pomorzu synoptycy prognozują opady deszczu. Zrobi się nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h.

Miejscami tylko 6 stopni

Piątek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu.

Autor: anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com