Pogoda na 16 dni: będzie chłodniej niż ostatnio

[object Object]
Pogoda na 16 dni: będzie chłodniej niż ostatniotvnmeteo.pl
wideo 2/24

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy sprzed kilku dni. Sprawdź autorską prognozę temperatury na 16 dni prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Drugą połowę maja, jak przystało na ten miesiąc, zaczynamy przy bardziej wiosennej niż letniej temperaturze i podobna sytuacja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. Odpowiada za to między innymi bardzo rozległy niż, który na początku tygodnia usadowi się na północy Europy i będzie rozciągał się od Bałtyku aż po Irlandię. Położenie i kształt tego niżu sprawią, że do naszej części kontynentu będzie płynąć powietrze z zachodu lub północnego zachodu - a to na razie wyklucza gorącą aurę (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

W najbliższych dniach najwyższa temperatura, na jaką możemy liczyć, to 20 stopni Celsjusza, a w drugiej połowie tygodnia, gdy zrobi się chłodniej, czasami będzie tylko około 15 stopni. Później, już w ostatnim tygodniu maja, przyjdzie lekkie ocieplenie, ale znowu maksimum, którego możemy oczekiwać, wyniesie około 20 stopni i podobna temperatura utrzyma się do końca miesiąca.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości