Po jeziorach mazurskich nie da się żeglować. To może Cyklady?

Prognoza pogody dla żeglarzy, 10.07
Prognoza pogody dla żeglarzy, 10.07
Prognoza pogody dla żeglarzy, 10.07

Niedzielna pogoda nie będzie zachęcała żeglarzy do wypłynięcia w rejs po mazurskich jeziorach. Przez cały dzień towarzyszyły im będą ciemne chmury, opady deszczu i burze, lokalnie silne. Tym, co mają odrzutowiec lub czarodziejski pierścień, polecamy przenieść się na Cyklady.

Na środkowym Bałtyku jutro nieco popada. Niebo nad pozostałymi rejonami przykryją chmury. Będzie bardzo ciepło, temperatura oscylowała będzie wokół 21 st. C. Wiatr z zachodu i z południowego wschodu. W porywach osiągał będzie 5 stopni w skali Beauforta.

Cieśniny Duńskie także zachmurzone. Wiał będzie południowo-zachodni wiatr, 3-6 stopni w skali Baufora.

Żeglujący po przybrzeżnych wodach w Jastarni i w Sopocie powinni liczyć się z opadami deszczu i burzami. Popada także w Krynicy Morskiej i Łebie. Ciepło, od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr zmienny, w Sopocie i w Krynicy z południowego-zachodu (2-4 stopnie), w Jastarnii z południa (2-4 stopnie).

Przybrzeżne wody w zachodniej części Pomorza będą zachęcały do żeglowania. Co prawda niebo będzie zachmurzone, ale za to padać nie powinno. Temperatura od 20 st. C w Ustce do 22 st. C w Międzyzdrojach. Będzie wiał wiatr z zachodu i z północnego-zachodu, 2-4 stopnie w skali Beauforta.

Na polskich jeziorach jutro nie popływamy

Miłośnicy żeglowania po mazurskich jeziorach zmuszeni będą pozostać w portach. W całym rejonie spodziewać się należy burz i opadów deszczu. Wyjątkiem będą Tałty, tam "tylko" popada. Będzie za to bardzo ciepło, od 26 st. C na Śniardwach i Mamrach do 28 st. C na Jeziorze Nidzkim. Będzie wiał wiatr z południa, 2-5 stopni w skali Beauforta. Na mamrach i Śniardwach powieje nieco mocniej, 3-6 stopni.

Jezioro Solińskie znajdzie się w pasie burzowo-deszczowym. Żeglarzom powieje wiatr o sile 3-6 stopni w skali Beauforta. Nieco bliżej Warszawy, nad Zalewem Zegrzyńskim pogoda nie będzie lepsza. Pochmurno i deszczowo. Spodziewać się należy również burz. Wiatr z południowego-wschodu, do 5 stopni.

Dmuchnie na Cykladach

W Grecji i w Chorwacji niebo będzie bezchmurne, a temperatury wysokie. Od 32 st. C w Dubrovniku do 34 st. C w Atenach i 35 st. C na Korfu. Najlepsze warunki do żeglowania na Cykladach. Termometry wskażą tam 27 st. C. Powieje wiatr z północy, który w porywach osiągać będzie 4-6 stopni w skali Beauforta. W Atenach i na Sporadach 2-4 stopnie. W Chorwacji wiatr będzie wiał z południowego zachodu, od 1 do 3 stopni w skali Beauforta.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości