Najnowsze

Pakistan. Ulewy i lawiny błotne zabiły co najmniej 14 osób. Szukają ocalałych

Najnowsze

Autor:
ps
Źródło:
PAP, Pakistan Today
PAP/EPA/RAHAT DARMonsunowe opady deszczu w Pakistanie

Pakistan nawiedziły ulewne monsunowe opady deszczu i lawiny błotne. Życie w północno-zachodniej części kraju straciło co najmniej 14 osób - podały lokalne media. Trudne warunki pogodowe utrudniają dotarcie pomocy humanitarnej.

Z gruzów pod lawinami błotnymi w dzielnicy Tor Ghar w mieście Abbottabad w północno-zachodnim Pakistanie wydobyto 11 ciał - poinformowała policja. Ratownicy wciąż prowadzą akcję poszukiwawczą, spodziewając się odnaleźć między innymi zaginione kobiety z dziećmi.

Władze miasta Abbottabad przekazały, że lawina błotna na przedmieściach zabiła także parę i ich dziecko, a troje innych osób odniosło obrażenia.

Ulewy i lawiny błotne w Pakistanie. Problem z dotarciem pomocy

Jak poinformowały krajowe władze do spraw zarządzania klęskami żywiołowymi, wysłana została pomoc humanitarna do dotkniętego katastrofą obszaru, ale lawiny błotne na obszarach górskich opóźniają dostawę. Trwają prace nad oczyszczeniem dróg.

Z monsunowymi opadami deszczu zmagali się też w ciągu ostatnich dni mieszkańcy miasta Lahore w tej samej części kraju. Zalane zostały drogi i torowiska.

Autor:ps

Źródło: PAP, Pakistan Today

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/RAHAT DAR