Najnowsze

"Ostatnia grupa ochotników wypuszczona ze szpitala". Trwają testy drugiej rosyjskiej szczepionki

Najnowsze

"Szczepienia stanowią taki mur, blokadę i zaczęliśmy to budować"
"Szczepienia stanowią taki mur, blokadę i zaczęliśmy to budować"tvn24
wideo 2/20

Rosyjskie Państwowe Centrum Badań Wirusologii i Biotechnologii WEKTOR poinformowało o zakończeniu drugiej fazy testów drugiej potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19. Tymczasem pierwsza szczepionka Gam-Covid-Vac przeszła już wymagane w Rosji testy jakościowe.

Jak podała agencja informacyjna Interfax, badania na ludziach potencjalnej drugiej rosyjskiej szczepionki, opracowanej przez Państwowe Centrum Badań Wirusologii i Biotechnologii WEKTOR, zaczęły się 27 lipca i wzięło w nich udział 100 ochotników.

"Dzisiaj ostatnia grupa 20 ochotników została wypuszczona ze szpitala. Całej setce podano dwie dawki preparatu i poddano ją 23-dniowemu monitoringowi. Wszyscy czują się dobrze" - poinformowano w oświadczeniu. Wyniki testów mają zostać opublikowane 30 września.

Dwie potencjalne szczepionki

Tymczasem pierwsza potencjalna rosyjska szczepionka na COVID-19, którą zarejestrowano na początku sierpnia, opracowana przez Moskiewski Instytut Gamalei, ma trafić na rynek.

- Pierwsza partia szczepionki Gam-Covid-Vac (Sputnik V) przeszła wszystkie wymagane testy jakościowe w laboratoriach i została poddana komercjalizacji - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej. Dodał, że pierwsze partie szczepionki mają zostać wkrótce dostarczone do różnych regionów kraju.

Autor: dd/map / Źródło: Reuters, Interfax

Pozostałe wiadomości