Najnowsze

Opada woda w Wisłoce, odwołano pogotowie przeciwpowdziowe. Za to Wisła przybiera

Najnowsze

"Dzieci to już tu nie chcą mieszkać, bo tu już nie ma życia z tą wodą"
tvn24"Dzieci to już tu nie chcą mieszkać, bo tu już nie ma życia z tą wodą"

W związku z obniżeniem się poziomu wody w Wisłoce w poniedziałek rano odwołano pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu mieleckiego (woj. podkarpackie). Przybiera natomiast Wisła, która jest rzeką graniczną między woj. podkarpackim i świętokrzyskim.

Podnoszenie się poziomu wody w Wiśle spowodowane jest spływem wód opadowych. Na wodowskazie w Kole stan ostrzegawczy na Wiśle przekroczony jest o 86 cm, a w Sandomierzu - o 65 cm.

W obu tych miejscach poziom Wisły nadal rośnie, ale bardzo powoli. Pozostałe rzeki regionu znajdują się poniżej stanów ostrzegawczych.

Weekend z alarmami

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz przekroczeniem stanów alarmowych i ostrzegawczych na rzekach Podkarpacia w weekend w niektórych powiatach ogłoszone zostały pogotowia przeciwpowodziowe oraz alarmy powodziowe. Alarm obowiązywał m.in. od sobotniego poranka w Jaśle, gdzie doszło do lokalnych podtopień.

W niedzielę sytuacja w regionie zaczęła się stabilizować, jednak mieszkańcy od rana walczyli ze skutkami ulew, a strażacy mieli dużo pracy przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i domów.

Autor: js/map / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości