Najnowsze

Nadchodzące dni deszczowe. Na południu Polski możliwe potężne ulewy

Najnowsze

Warunki pogodowe w najbliższych dniach
tvn24Warunki pogodowe w najbliższych dniach

Na najbliższe dni pogoda szykuje nam wiele niespodzianek. Niestety nie wszystkie okażą się miłe. Zrobi się cieplej, jednak w kraju będą występować też opady i burze. We wtorek w niektórych miejscach może spaść nawet 100 l/mkw. deszczu.

W niedzielę na północnym zachodzie i północy kraju okresami będą występować opady deszczu i burze. Miejscami może spaść do 20 l/mkw. wody i grad. W burzach silnie powieje. Wiatr będzie osiągał prędkość do 90 km/h.

Początek tygodnia okaże się deszczowy w prawie całej Polsce. Postępujące od zachodu w głąb kraju przelotne opady i burze w poniedziałek nie pojawią się jedynie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W pozostałych regionach wyładowaniom będą towarzyszyły gradobicia i opady deszczu rzędu rzędu 10-40 l/mkw. W burzach powieje do 80-100 km/h.

Nawet do 100 l/mkw. deszczu

We wtorek opady wystąpią wszędzie poza północnym zachodem. Niewykluczone są burze z gradem. Lokalnie spadnie do 40 l/mkw. deszczu, jednak miejscami w górach i na przedgórzu może spaść nawet 80-100 l/mkw. Wiatr w burzach będzie silny. Powieje z prędkością do 80-100 km/h.

W środę będzie deszczowo już w całym kraju. Na wschodzie możliwe są też burze z opadami do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h. W czwartek utrzyma się ponura aura. W Polsce będą występować przelotne opady deszczu, a na zachodzie burze z opadami do 20-30 l/mkw. Wiatr okresami okaże się dość silny, z porywami burzowymi do 80 km/h.

W piątek opady deszczu pojawią się jedynie na północy i zachodzie kraju. W tych regionach mogą także mieć miejsce burze z opadami do 20 l/mkw. Wiatr będzie wiał z prędkością do 80 km/h.

Sobota także okaże się deszczowa. Będzie to jednak pierwszy od dłuższego czasu dzień bez burz. Na północy i północnym wschodzie kraju spadnie do 5-10 l/mkw. wody.

Autor: zupi/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości