Najnowsze

Na początek wakacji lepsze Mazury

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów

Pierwszy prawdziwy dzień wakacji - sobotę - lepiej spędzić nad jeziorami niż nad morzem. W kurortach północnego zachodu będzie przeważnie pogodnie, a nad Bałtykiem pojawia się burze i deszcz.

Przed wypoczywającymi na północnym zachodzie Polski szykuje się gorący dzień. Termometry we wszystkich kurortach warmińsko-mazurskiego wskażą 27-28 st. Celsjusza. Temperatura wody, niestety, będzie aż o około 10 st. C niższa, dlatego też kąpieli w jeziorze nie odradzamy jedynie zdeterminowanym.

Na północnym zachodzie będzie, zdaniem synoptyków, przeważnie pogodnie. Popada jedynie w Olsztynie, Kętrzynie, Węgorzewie i Sztynorcie. Ponadto w dwóch pierwszych wymienionych miejscowościach może też zagrzmieć.

Wiatr, którego podmuchy sięgną 15-30 km/h, powieje z południa.

Burzowo nad morzem

Niewykluczone, że w sobotę pioruny przeszyją niebo nad wszystkimi kurortami Pomorza i Wybrzeża. Może tam także popadać, choć nie powinno zabraknąć i przejaśnień.

Temperatura, w porównaniu z tą panującą na północnym zachodzie, okaże się dużo niższa. Nie wygląda na to, żeby przekroczyła 22-24 st. C. Wody Bałtyku także będą nie najcieplejsze. Ich temperatura sięgnie 16-18 st. C.

Prędkość wiatru wiejącego od Międzyzdrojów po Krynicę Morską wyniesie od 20 do 40 km/h.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości