Na Kasprowym -14 st. C. Miejscami metr śniegu

Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Polsce
Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Polsce
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Polsce

Warunki narciarskie w polskich górach zdecydowanie się poprawiły. Miejscami dopadało nawet kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Narciarze i snowboardziści mają powody do zadowolenia.

Dobre warunki panują we wszystkich polskich kurortach narciarskich. Dużo śniegu dopadało w Sudetach. Tu leży nowa, gruba warstwa śniegu. Miejscami nawet 110 cm. Tak jest np. w Zieleńcu.

Mróz i świeży śnieg

Na wyżej położonych stokach sudeckich trzeba się liczyć ze sporym mrozem. W Świeradowie może być nawet -14 st. C. W niedzielę także będzie padać, widoczność będzie więc ograniczona.

Znakomicie naśnieżone trasy zachęcają do białej jazdy także w Tatrach. W Szczyrku 80 cm śniegu, w tym gruba pokrywa świeżego puchu. Największa pokrywa ucieszy narciarzy w Korbielowie. Tutaj miejscami ponad metr śniegu.

Swobodnie jeździć można także w Szczyrku i na Kotelnicy. Snowboardziści mają do dyspozycji kilkadziesiąt centymetrów śniegu.

Na Kasprowym porywisty wiatr

Utrudnione warunki panują w Wiśle i na Kasprowym Wierchu. A to za sprawą silnego wiatru, który w górach osiąga prędkość kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Poza tym spory mróz, na Kasprowym nawet -14 st. C.

W Bieszczadach warunki narciarskie są dobre. Na trasach leży ok. 60 cm śniegu.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości