Najnowsze

Na Bałtyku wietrznie, chłodno i deszczowo

Najnowsze

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

Chłód i deszcz będą tymi zjawiskami atmosferycznymi, które w piątek odbiorą żeglarzom przyjemność pływania po Bałtyku i polskich jeziorach. Dobre wieści mamy za to dla tych, którzy spędzają czas na Jeziorze Solińskim. Okaże się ono całkiem przyjazne właścicielom żaglówek.

Na polskim Wybrzeżu w piątek będzie chłodno, do 16 st. C i wietrznie. Spodziewamy się nawet 6 st. B w Ustce i w Łebie. Niestety - na wody przybrzeżne spadnie sporo deszczu.

Wiatr w żagle? Tylko na Solińskim

Na jeziorach Suwalszczyzny, Warmii, Mazur, Podlasia i Mazowsza od 2 do 5 st. B i temperatury podobne tym, które synoptycy prognozują na Wybrzeżu. 15 st. C pokażą termometry nad jeziorem Tałty, 16 st. - nad Zegrzyńskim. Na Jeziorze Solińskim całkiem pogodnie - sporo słońca, 18 st. C i 2-4 st. B.

Na pełnym morzu też deszczowo

Deszcz spadnie i na pełne morze. Słupek rtęci podskoczy do 14-15 st. C nad Bałtykiem Zachodnim, Wschodnim i Środkowym, a wiatr powieje tam z siłą 3-6 st. B.

Niemalże bezchmurnego nieba, ale tylko 2-3 st. B i 15 st. C, powinni oczekiwać żeglujący po Cieśninach Duńskich.

Upały nie przeszkodzą żeglarzom w Grecji i w Chorwacji

W Grecji w piątek upalnie, bardzo słonecznie i wietrznie. Nawet 6 st. B wyniesie siła wiatru nad wodami sąsiadującymi z Atenami i Cykladami. Zadar i Dubrownik to miejsca, które w Chorwacji będą wyjątkowo sprzyjać żeglarzom, a to za sprawą 5 st. B i niewielkiego zachmurzenia.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości