Łodzie na brzegu czekają na lepszą pogodę

Prognoza pogody dla żeglarzy 12.09
Prognoza pogody dla żeglarzy 12.09

Warunki atmosferyczne nie będą sprzyjać w poniedziałek żeglującym po polskich wodach i Bałtyku. Słońce i korzystny wiatr miłośnicy sportów wodnych zastaną w Grecji i Chorwacji.

W poniedziałek przez Polskę będzie przechodzić front atmosferyczny, który popsuje pogodę w całym kraju i tym samym warunki do żeglowania.

Na zachodnim wybrzeżu termometry wskażą od 19 do 21 st. C. Będzie wiał silny wiatr z zachodu, na morzu osiągnie 4 st. B. Tam na szczęście obejdzie się bez burz. Natomiast na wybrzeżu wschodnim będzie grzmieć i silnie padać.

Nieco cieplej będzie na Warmii i Mazurach, 23-26 st. C, ale łódkę lepiej zostawić w porcie. Grzmoty, deszcz i wiatr są gwarantowane.

Bałtyk wietrzny

Morze Bałtyckie również nie będzie sprzyjać żegludze. W środkowej części należy spodziewać się burz, a na wschodzie i zachodzie opadów deszczu. Wiatr będzie silny, do 5 st. B, a w Cieśninach Duńskich do 6. Termometry wskażą 19-21 st. C.

Rozwiń żagle w Grecji

Dobre wiatry chwycicie w żagle w okolicy Cykladów. Słonecznie i wietrznie bedzie też wokół Chorwacji, Włoch i Turcji. Na pokładzie nie zmarźniecie. Temperatura w granicy 30 st. C gwarantowana.

Autor: mm//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości