Najnowsze

"Łagodna zima do 10 grudnia. Druga dekada już mroźna"

Najnowsze

Wojciech Raczyński o tym, jaka pogoda będzie do świąt (TVN24)
Wojciech Raczyński o tym, jaka pogoda będzie do świąt (TVN24)

- Łagodna zima potrwa jeszcze do 10 grudnia - prognozował na antenie TVN24 synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Druga dekada miesiąca, jak zaznaczał meteorolog, ma być z kolei mroźna.

W poniedziałek w wielu miejscach kraju się zabieliło, co widać m.in. na zdjęciach Reporterów 24 przesyłanych na Kontakt Meteo. Nie było natomiast bardzo mroźno.

Zapytany na antenie TVN24 o to, jak długo utrzyma się taka aura, Wojciech Raczyński odpowiedział: - Taka łagodna zima nie opuści nas do poniedziałku 10 grudnia.

Trochę więcej śniegu

Jak zaznaczył Raczyński, we wtorek i w kolejne dni może spaść jednak więcej śniegu niż w poniedziałek.

- Jutro na północnym zachodzie spodziewamy się od 2 do 7 cm śniegu. Na południu pojawi się maksymalnie do 5 cm świeżego opadu. W ciągu następnych dni też dopada po parę centymetrów - powiedział.

0 st. C w ciągu dnia

Jesli chodzi o temperaturę, zdaniem Raczyńskiego także nie będzie mowy o mroźnej, zdecydowanej zimie.

- W nocy co prawda temperatura będzie spadać do -6 st. Celsjusza, no ale w ciągu dnia będzie oscylowała wokół 0 st. C - mówił.

Zmiana w drugiej dekadzie

Okres od 11 do 20 grudnia ma wyglądać nieco inaczej.

- Następna dekada będzie już pozbawiona opadów i mroźna - podkreślił synoptyk. Temperatura może za dnia wynosić tylko - 9 st. C. Nocami słupki rtęci mogą z kolei spadać do nawet -16 st. C

- Jak wskazują statystyki, na święta zazwyczaj jest odwilż. Zobaczymy, czy mróz dociągnie do Bożego Narodzenia - podsumował Raczyński.

Autor: map/ŁUD / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości